Zarabianie na walutach w kantorach internetowych

Trzeba w tym miejscu zacząć od ostrzeżenia, ponieważ inwestowanie zawsze związane jest z ryzykiem utraty środków, jeśli inwestycja ma potencjalnie przynieść sensowne zyski. Inwestycje bezpieczne, takie jak lokaty, od początku 2016 roku są w zasadzie inwestycjami przynoszącymi straty, ponieważ lokaty są oprocentowane poniżej realnej stopy inflacji. Mając już za sobą tę ważną wzmiankę, przejdźmy do meritum, czyli do inwestowania w waluty, co realne stało się dzięki internetowym kantorom wymiany walut.

Słowem o kantorach

Internetowy kantor wymiany walut pluskantor.pl to jedno z miejsc, gdzie można za pół darmo wymienić swoje pieniądze na inną walutę we w zasadzie dowolnej parze. Tak naprawdę dopiero kantor online sprawił, że inwestowanie w waluty z punktu widzenia zwykłego człowieka ma sens, ponieważ koszty obracania walutami zostały drastycznie ograniczone, a kurs transakcji to kurs walut online, czyli brak wielkiej prowizji dla klasycznego pośrednika.

Mechanizm inwestycji

Sam mechanizm inwestowania jest bardzo prosty. Należy skorzystać z opcji portfelowej, jaką daje nam kantor online, czyli należy wpłacić na jego konta pieniądze, a nie wykonywać przelewy przy każdej operacji. Takie przelewy trwają, a nie ma na co czekać.

Potem można bez problemu wymieniać nawet i wielokrotnie w ciągu dnia pieniądze w rożnych parach.  I jest to opłacalne.

Przykłady spekulacji

Inwestować można oczywiście długoterminowo wierząc na przykład, że euro będzie się ciągle umacniało. To ma sens. Większość operacji na walutach to jednak spekulacje.

Dobrą okazją do spekulacji są okresy pojawiania się decyzji o stopach procentowych podejmowanych przez banki centralne. Podniesienie stóp to zawsze aprecjacja waluty, a ich obniżenie to deprecjacja. Załóżmy, że bank centralny strefy euro obniża stopy. Wartość euro spada. Czekamy, aż notowania danego dnia będą się powoli kończyły i kupujemy w dołku. Niemal zawsze przed zamknięciem europejskich giełd nastąpi odbicie, a następny dzień powinien przynieść korektę spadków.

Można też antycypować zmiany kursu, czyli jeśli spodziewana jest podwyżka stóp procentowych, chociaż analitycy wbrew zapowiedziom banku centralnego odradzają kupowanie waluty, należy się w nią odpowiednio zaopatrzyć. Decyzja banku centralnego wbrew zapowiedziom analityków oznacza, że dana waluta mocno zyska, chociaż trzeba być ostrożnym i wyjść przy pierwszym zwiastunie korekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *