Pistolet do klejenia na gorąco 0
Pistolet do klejenia na gorąco

Pistolet do klejenia na gorąco przypomina swoim wyglądem niewielką lutownicę i w istocie z technologicznego punktu widzenia pistolet wykorzystywany do topienia kleju, podobnie jak lutownica, wyposażony jest w element grzejny, który ma na celu doprowadzenie spoiwa (kleju) do płynnej frakcji gwarantującej precyzyjne nałożenie w określonym miejscu.

czytaj całość »
Wstążka satynowa - symbolika i rola w kulturze 0
Wstążka satynowa - symbolika i rola w kulturze

Wstążka satynowa to nie tylko misternie utkany fragment materiału wykorzystywany do celów dekoracyjnych i jako element ozdobny garderoby, bukietów kwiatowych czy innych instalacji florystycznych. Wstążka to także ważny element kulturowy. Wstążki satynowe są dla wielu grup społecznych ważnym elementem rozpoznawczym i identyfikującym daną społeczność.

czytaj całość »
Właściwości wstążki satynowej 0
Właściwości wstążki satynowej

Dla wielu osób zajmujących się rękodziełem artystycznym wstążki satynowe są podstawowym tworzywem, które pozwala uruchomić pokłady artystycznego zamiłowania i pasję twórczą. Co jednak sprawia, że na pozór banalne dekoracje czy aplikacje wykonane z zastosowaniem wstążek satynowych są w stanie przyciągnąć wzrok nawet najbardziej opornych na piękno? W czym tkwi sekret satynowego piękna?

 

czytaj całość »
Technologia produkcji wstążek 0
Technologia produkcji wstążek

Biorąc w dłonie niewielki przecież skrawek tkaniny, jaką jest bez wątpienia wstążka, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zanim te 25 mm tkaniny powstanie, niezbędne jest wykonanie naprawdę mrówczej pracy. Jak wygląda proces tkania wstążek satynowych i jedwabnych? Zapraszamy do lektury kolejnego wpisu naszego autorstwa.

czytaj całość »
W jaki sposób projektowana są wstążki ozdobne? 0
W jaki sposób projektowana są wstążki ozdobne?

Podobnie jak w przypadku wszelkiego rodzaju tkanin, podobnie w przypadku wstążek zachodzi konieczność zaprojektowania produktu finalnego w taki sposób, żeby spełniał oczekiwania rynku i potencjalnych klientów zarówno pod względem kolorystycznym, strukturalnym i funkcjonalnym, Jakie są wobec tego wytyczne przy projektowaniu wstążek?

czytaj całość »
Jak powstaje wstążka? 0
Jak powstaje wstążka?

Wstążki mogą być wytwarzane z szerokiej gamy materiałów i jest to jedno z podstawowych kryteriów ich klasyfikacji. Kryterium dodatkowym klasyfikacji wstążek i tasiemek jest ich tekstura. Trzy główne kategorie procesu produkcji określają sposób wykończenia krawędzi wstążki, które mogą być cięte, tkane oraz o krawędziach wykończonych drutem.

czytaj całość »
Wstążka satynowa - krótka historia 0
Wstążka satynowa - krótka historia

Wstążka, pozornie błahostka, ale trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek dekorację bez tego barwnego akcentu. Wszelkiego rodzaju wstążki – w tym wstążki satynowe rzecz jasna – są elementami dekoracyjnymi, na które można się natknąć w niemal każdym miejscu. W zasadzie nieograniczone pod względem kolorystyki, wzoru, nadruku i tekstury wstążki wykorzystywane są nie tylko przez florystów i rękodzielników, ponieważ odpowiednio dobrana gramatura tasiemki może przysporzyć jej zupełnie nowych zastosowań.

czytaj całość »
Najpopularniejsze na blogu:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl