I ty możesz zostać brokerem walutowym

Broker walutowy – to brzmi dumnie. Kiedyś faktycznie tak było, ponieważ chęć wymiany większej ilości waluty oznaczała konieczność udania się do odpowiedniego brokera, który na giełdzie walutowej w naszym imieniu dokonałby odpowiednich transakcji i w ten sposób pozwolił na uzyskanie sensownych stawek za wymianę walut.

W związku z wszystkimi kosztami takiej operacji, miało ot sens dopiero w momencie posiadania naprawdę sporych pieniędzy, więc zwykły Kowalski tego zwyczajnie nie robił. Teraz czasy się zmieniły i każdy z nas sam może zostać takim brokerem.

Giełdy walutowe

Giełda walutowa to bardzo specyficzny rodzaj giełdy, bo nie dość, że handluje się tylko zapisami księgowymi i nikt nie wozi konwojami pieniędzy, to wszystko odbywa się w oparciu o produkt idealnie homogeniczny. Jedna złotówka nie różni się od drugiej, a jeden dolar nie różni się od drugiego. Jest to oczywiste, ale się nad tym zazwyczaj za bardzo nie zastanawiamy.

Przełożenie praktyczne takiego faktu jest jednak istotne, ponieważ jeśli mamy 100 złotych do sprzedania i chcemy kupić euro, nie musimy szukać osoby, która chce sprzedać euro o wartości 100 złotych. Możemy po prostu dołączyć do innych transakcji organizowanych przez giełdę po obowiązującym w danym czasie kursie i natychmiast dokonać wymiany.

W jaki sposób można handlować walutą?

Jak jednak zabrać się do tego praktycznie? Potrzebny będzie nam serwis taki jak gieldawalut.com, czyli internetowy kantor wymiany walut. Taki kantor online to narzędzie podobne do tego, z czego do niedawna korzystał każdy typowy broker. Kantor internetowy daje nam bezpośrednio dostęp do mechanizmów giełdowych, dzięki czemu można składać zlecenia w dokładnie taki sposób, jak robią to brokerzy.

Informatyzacja sprawia, że jest to łatwe, szybki i przyjemne, a do tego niemal pozbawione kosztów. Niemal, ponieważ normalnie za wymianę walut płaci się od kilku do nawet kilkunastu procent wymienianych pieniędzy, a w przypadku transakcji giełdowej opłata nie przekracza zazwyczaj jednego procenta.

Kantory internetowe to portale zbliżone swoją funkcjonalnością do sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych, więc w celu skorzystania z nich trzeba założyć darmowe konto. To w zasadzie wszystko, ponieważ oprócz tego potrzebne jest nam tylko trochę pieniędzy na wymianę i konta w banku, gdzie te pieniądze będziemy trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *